Projektowanie restauracji i spa

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu własnej działalności potrafi wywrócić życie do góry nogami. Nagle pojawia się szereg ważnych spraw do załatwienia, konieczność zdobycia pozwoleń, rozliczenia, zatrudnianie pracowników… Na drugi plan schodzą sprawy związane z siedzibą, jak chociażby projektowanie restauracji. Część osób uznaje, że „jakoś to będzie – ważne, żeby zacząć” i po prostu wstawia gdzieniegdzie kilka stolików, dorzuca obrazki na ścianę i otwiera swój biznes. Podobnie mają się sprawy z salonami urody – projektowanie spa to dla wielu nadal zbędny na początku działalności luksus. O wiele bardziej liczy się wówczas zdobycie wyszkolonego personelu i zakup niezbędnych maszyn. Mijają tygodnie, a interes zamiast kwitnąć powoli więdnie.

projektowanie restauracji

Co poszło nie tak? Nie należy zapominać, że obecnie ludzie chętniej decydują się na wybór miejsc o ciekawym wystroju: w zależności od okazji będzie to nowoczesny bar, minimalistyczna kawiarnia czy też pub „z duszą”. Wystrój jest bardzo ważny i nie można pomijać go już na etapie projektowania działalności, bowiem nawet najwspanialsze jedzenie nie będzie wystarczające, jeśli sam lokal jest nudny i nie wyróżnia się niczym na rynku. Mając wymyśloną chwytliwą nazwę zdecydujmy się lepiej na profesjonalne projektowanie restauracji, które pozwoli nawiązać wystrojem do nazwy, nada lokalowi wyrazistości i wskaże kierunek działania. Również projektowanie spa może być decydującym czynnikiem – nikt nie chce przecież zgłaszać się do nieciekawego salonu. Do spa udajemy się po to, by odpocząć i odstresować się w miłej atmosferze, dlatego wnętrze powinno współgrać z jakością zabiegów.

Decydując się na projektowanie restauracji należy pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim warto wspomnieć, że sam projekt to nie wszystko. Na nic zda się całe projektowanie restauracji, jeśli jej właściciele nie będą przekonani co do słuszności wprowadzanych zmian. Dlatego w pracownik projektowej Projekt Kolektyw staramy się pracować w zgranym zespole. W jego skład wchodzą z jednej strony nasi specjaliści, a z drugiej – Klienci. Dzięki temu już na etapie wstępnych rozmów mamy możliwość poznania wizji właścicieli, ich oczekiwań oraz możliwości. Wszelkie sugestie uwzględniamy na bieżąco, gdyż staramy się, aby nasz projekt spełniał wszystkie oczekiwania Klientów. Należy jednak pamiętać, że nasze doświadczenie może podpowiadać nam niekonwencjonalne rozwiązania – dlatego warto podchodzić z otwartością do zaproponowanych zmian i udoskonaleń, które w ostatecznym rozrachunku okazują się najwygodniejszymi możliwymi rozwiązaniami. Warto rozmawiać, porównywać projekty i dyskutować, by osiągnąć pełnię zadowolenia i znakomity projekt do zrealizowania.

Projektowanie spa to niełatwe zadanie, dlatego warto zlecić je profesjonalistom.

Często początkujący właściciele popełniają jeden poważny błąd: samodzielnie zajmują się wszystkim. Zamiast zlecić część zadań współpracownikom, osobiście doglądają urządzania gabinetów, zakupu mebli i niezbędnego wyposażenia. Z jednej strony „pańskie oko konia tuczy” – z drugiej jednak nie jest to korzystne z punktu widzenia wystroju salonu. Projektowanie spa nie polega bowiem jedynie na przygotowaniu kącika do masażu i odpowiedniej liczby łazienek. To całościowe zadanie, które prowadzi do zbudowania komfortowej strefy relaksu i odpoczynku. Dlatego profesjonalna pracownia projektowa korzysta z całości swojej wiedzy i doświadczenia.

projektowanie spa

Stonowane kolory, estetyka wykończenia i wysoka jakość materiałów sprawiają, że wizyta w spa przestaje być tylko zabiegiem pielęgnacyjnym, a staje się możliwością przeżycia całego rytuału piękna, włącznie z relaksacją. Nie tylko początkujące salony powinny się zatem zdecydować na skorzystanie z pracowni projektowej. Również hotele planujące poszerzenie oferty o strefę spa otrzymają w ten sposób profesjonalnie zaaranżowane miejsce do odpoczynku dla swoich klientów. Dzięki temu bezproblemowo można stworzyć spójny i całościowy wizerunek hotelu. Przełoży się to na zwiększone zainteresowanie ofertami, co wiąże się z dodatkowym zyskiem.

Zapraszamy do współpracy – zespół Projekt Kolektyw