Projektowanie wnętrz biurowych

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane wnętrza pomagają w efektywniejszej pracy. Warto zastanowić się, czy oszczędzanie na wyposażeniu i aranżacji rzeczywiście opłaci się na dłuższą metę. Coraz więcej firm decyduje się bowiem na projektowanie wnętrz biurowych i nie są to jedynie zagraniczne korporacje. Piękny wizerunek biura i pomieszczeń socjalnych kojarzy się niestety do tej pory z wykorzystaniem kapitału zagranicznego i zdaje się być nieosiągalny dla niewielkich rodzimych przedsiębiorstw. W wielu firmach nadal biurka przewozi się z miejsca na miejsce i dokłada do nich kilka krzeseł na kółkach, a w kąciku stawia stary ekspres do kawy i niepasujące do żadnego pokoju kwiatki. Owszem, najważniejsze jest wygodne krzesło i biurko, jednak nie tędy droga – o wiele sensowniejszym rozwiązaniem jest stworzenie przyjaznej i komfortowej strefy do pracy, która prawi, że pracownicy z chęcią będą w niej przebywać i wypełniać swoje obowiązki.

projektowanie wnętrz biurowych

Dotyczy to przede wszystkim firm korzystających z rozwiązania „open space” – często w takich pomieszczeniach myśli się tylko o wypełnieniu norm bhp, a pomija całą kwestię estetyki i wykończenia. Pracownicy usadzeni w niewielkich boksach lub przy drobnych biureczkach starają się ocieplić swoje otoczenie poprzez wieszanie na ścianach plakatów, kalendarzy czy zdjęć. To jednak nie wystarcza – czasami wystarczy kilka pozornie nieważnych drobiazgów, jak chociażby zmiana oświetlenia czy koloru rolet, by pomieszczenie nabrało nowego wyglądu i stało się bardziej przyjazne pracy. Jednak w niektórych przypadkach nie jest to wystarczające rozwiązanie – wówczas na scenę wkracza projektowanie wnętrz biurowych i dopasowywanie możliwości przestrzeni do wymagań Klientów. Czy dział kadr koniecznie musi być niewielkim pokoikiem zapchanym segregatorami? Jadalnia i aneks kuchenny jest miejscem składowania wszystkich niepotrzebnych mebli? Zamiast wciąż narzekać na niewygodę i niedostateczne wykorzystanie pomieszczeń lepiej oddać swoje biuro w ręce najlepszych i poddać je gruntownej metamorfozie.

Projektowanie wnętrz biurowych to usługa, która pozwoli na stworzenie wygodnej i estetycznej powierzchni do pracy

Z jednej strony zatem jako profesjonalna pracownia projektowa zajmiemy się szukaniem rozwiązań, które pomogą zmieścić jak najwięcej na jak najmniejszej powierzchni. Niewielkie wnętrza mogą być wyzwaniem, ale radzimy sobie z nim znakomicie dzięki stosowaniu rozmaitych rozwiązań dedykowanych właśnie dla takich małych wnętrz. Optyczne powiększenie, rozjaśnienie to tylko część z nich. Nie zapominamy jednak o równie ważnym aspekcie, na którym opiera się projektowanie wnętrz biurowych – o prestiżu. Im większe biuro, tym większe robi wrażenie, jednak tylko pod warunkiem, że zostało odpowiednio zaaranżowane. Odpowiednio zaprojektowany hol wejściowy już od samego początku będzie spójny z wizerunkiem firmy i podkreśli jej renomę.

projektowanie wnętrz biura

Wcale nie musi jednak ociekać bogactwem i pretensjonalnymi rozwiązaniami – czasami mniej znaczy więcej i dzięki delikatnym akcentom oraz zręcznie wplecionym motywom osiągamy nierzadko o wiele więcej. Choć część socjalna biura rzadko kiedy budzi zainteresowanie kontrahentów, to jednak nie należy jej pomijać w procesie urządzania całego wnętrza. Jest to bowiem ważne miejsce dla pracowników. Dobrze urządzona jadalnia staje się miejscem spędzania przerwy na lunch, stwarza okazję do spotkań i rozmów. Nikt z nas nie chce jeść drugiego śniadania w ciemnym czy niewykończonym wnętrzu. Jako pracownia projektowa jesteśmy w stanie połączyć ze sobą zarówno wygodę, jak i estetykę dzięki naszemu dużemu doświadczeniu. Zaufały nam zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Śmiało możemy stwierdzić, że poradziliśmy sobie z wieloma wyzwaniami. Wszystko zależy od koncepcji, dlatego staramy się, by projektowanie wnętrz biurowych nie było jedynie procesem leżącym po stronie pracowni – chcemy, by opierało się przede wszystkim na współpracy i wzajemnym zrozumieniu potrzeb. Tylko znając dokładne wymagania Klienta możemy przedstawić najlepsze rozwiązania.

Warto postawić na specjalistyczne projektowanie wnętrz biurowych.

Zapraszamy do współpracy – zespół Projekt Kolektyw